Nowa ładowarka sieciowa do Microsoft Lumia 950, 950XL – standart USB-C – mała rewolucja

Po kilku latach obecności złącza mikro USB w w większości telefonów i tabletów dostepnych na rynku, producenci postanowili zafundować nam małą rewolucję w postaci portu USB Typu C.

<a href="http://allegro have a peek here.pl/listing/user/listing.php?us_id=41153700″ target=”_blank”>Nową ładowarkę do Lumia 950, Lumia 950 XL typu USB-C możesz kupić w naszym sklepie na allegro – KLIKNIJ TUTAJ

ładowarka do Microsoft Lumia 950, Lumia 950 XL USB-C 3.1

typy złącza USB występujące na przestrzeni lat

Jako pierwszy na tak dużą skalę zrobił to Apple wprowadzając ten standard do nowego MacBook’a gdzie oprócz gniazda USB-C umieścił tylko gniazdo słuchawkowe.

Standard USB-C ma wiele zalet. Jego mały rozmiar a przy tym uniwersalność, pozwala na ograniczenie ilości złącz w nowych sprzętach.
Jego “dwustronność”, likwiduje problem który dotknął chyba każdego użytkownika korzystającego z pendrive tzn. problem z włożeniem odpowiednią stroną. Jedną z najważniejszych zalet jest możliwość uzyskania bardzo szybkiego transferu (nawet do 10GB na sekundę) co umożliwia w dużym stopniu podłączenie i wykorzystanie szybkich pamięci zewnętrznych.
Kolejną jeśli nie najważniejszą zaletą jest bardzo duży maksymalny prąd ładowania – 100W (5A przy 20V), co w przełożeniu na życie codzienne umożliwi szybkie naładowanie telefonu, oraz możliwość pobierania lub “oddawania” zasilania z lub do innych urządzeń.
Jednym z producentów, który zdecydował się jeszcze w tym roku wprowadzić USB-C do smartfonów, jest Microsoft.

złącze USB-C Microsoft Lumia 950, Lumia 950 XL

złącze USB-C Microsoft Lumia 950, Lumia 950 XL

W nowych smartfonach Lumia 950 oraz 950 XL znajdziemy złącze USB typu C, a w związku z tym że do tej pory w ofercie znajdowały się ładowarki typu micro USB, Microsoft wprowadził na rynek nową szybką ładowarkę Microsoft AC-100E z przeznaczeniem do smartfonów wykorzystujących złącze USB-C min. do Lumia 950, Lumia 950 XL.

Ładowarka USB-C Lumia 950, Lumia 950XL  AC100

Nową ładowarkę do Lumia 950, Lumia 950 XL typu USB-C możesz kupić w naszym sklepie na allegro – KLIKNIJ TUTAJ

Zalety USB-C:
– dwustronność (czyli nieważne którą stroną włożysz złącze),
– mniejszy rozmiar,
– szybszy transfer nawet do 10GB/s,
– moc do 100W !! (dzięki czemu możemy dużo szybciej ładować urządzenia).

Dodaj komentarz